Hizmetlerimiz

EĞİTİM

EĞİTİM

Firmamızın vermiş olduğu Mühendislik, Operasyon ve Bakım eğitimleri kurulu sistemler için programlama, konfigurasyon, arıza bulma, bakım ve operasyon başlıkları altında kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen yapıda uygulanmaktadır.

Büyük bir dikkatle ihtiyaç ve beklentileri tanımlayarak ders notları ve ders programı düzenlenir.

Eğitimler konularına göre farklı eğitim araç ve dokumanları ile verilir. Bu hizmet kullanıcıların isteklerine göre fabrika ve/veya AB Kontrol eğitim alanlarında verilebilmektedir. İstenildiğinde video kaydı yapılabilmektedir.

 

SERVIS ve BAKIM

SERVIS ve BAKIM

AB Kontrol, önleyici ve düzenleyici bakım hizmetlerini sunmak için farklı şekillerde servis hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler , istenildiğinde verilecek günlük servis hizmeti ile olabildiği gibi , programlanmış bakım ziyaretleri, 7/24 acil müdahale ve/veya uzaktan bağlantı gibi farklılaşabilir. Farklı işlevleri içerecek bakım anlaşmaları kullanıcı isteklerine göre özelleştirilir. Tüm çalışma ve hizmetler yetkin teknik ekip tarafından gerçekleşitirilir.

START_UP ve DEVREYE ALIM

START_UP ve DEVREYE ALIM

Start_up, loop check ve devreye alım hizmetleri saha tecrübesi olan deneyimli AB Kontrol ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir. Firmamız, ekibini en son teknolojilere göre sürekli eğitmekte ve teknik becerilerini geliştirmek için mesleki gelişim programlarına yönlendirmektedir. Gerçekleştirilen tüm çalışmalar kalite anlayışımı ve sürecimize göre yürütülerek dokümante edilmektedir.

 

UYGULAMA MÜHENDİSLİĞİ

UYGULAMA MÜHENDİSLİĞİ

Sistem ve Uygulama Mühendisliği hizmetimiz,  sistem tasarımı, donanım özellikleri, özel panel tasarımı, elektrik ve mekanik kontrol tesisat tasarımı, FAT ve SAT prosedürü geliştirme ve dokumantasyon hazırlama işlemlerini içermektedir.

Endüstriyel tesislerin ihtiyaçlarını karşılamak için ana DCS/PLC ve Scada sistem tedarikçilerinin ürünlerinde uzman yazılım geliştiriciler ve programcılar AB Kontrol bünyesindedir. 

AB Kontrol bir sistem entegratörü olarak Oil&Gas, Petrokimya , Atıksu, Otomotiv, Enerji, Gıda ve İçecek gibi pek çok farklı sektörde hizmet vermektedir. Bu hizmetleri verirken standard yazılımlar kullanmak ile birlikte aynı zamanda kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik olarak yazılımlar ve uygulamalar da gerçekleştirmektedir.

Kullandığımız bazı açık kaynak kodları :

C #. NET, VB. NET
COM / DCOM, MSMQ, ADO, ADO.NET
SQL Server, MySQL, PI, Sybase, Oracle, Access, SQLite
ASP.NET, AJAX, Web Servisleri, XML, ASP, HTML, XHTML, Java Script

 

İletişim Bilgilerimiz