Blogs

Neden Blackberry Q10 aldım?

Blackberry Bold ‘um ile yaklaşık 3-4 senelik  arkadaşlığımıza son vermek kolay olmadı. Onu defalarca düşürüp her yerinin ezik ve çiziklerle dolu olmasına sebep oldum ama hala çok şık , pili ise bu kadar seneye rağmen 1 günden fazla dayanıyor, mesajlarımı sorunsuz alıyorum , telefon konuşmalarımı yapabiliyorum . Ama artık değiştirmenin zamanı geldi  dedim kendi kendime. Yeni telefonumun hangisi olacağına karar vermem çok kolay oldu çünkü hangilerinin olmayacağına karar vermiştim. Kısa bir dönem Samsung Note tecrübem vardı – güzel ama iş için kullanılamayacak bir ürün bence -, kızım iphone’un tüm serisini takip eder – o da olmayacaktı.

Üretici firmanın finansal sorunları varmış, ürünün desteği yetersiz olabilirmiş, onun için fazla uygulama geliştirilmiyormuş  vs vs vs . Kimin umurunda tabi ki bir bir Blackberry Q10 almalıydım.

İşte Görüntüsü:

http://crackberry.com/sites/crackberry.com/files/styles/large/public/q10.png?itok=ttPyN59f

 

Kriterlerim çok basit aslında , telefonu 3 amaç ile kullanıyorum ;

·         Konuşmak

·         SMS göndermek almak

·         Maillerime ulaşmak

Elbette fotoğraf da çekiyorum ama telefondan çektiğim fotoğrafların yüksek çözünürlükte olması benim için çok önemli değil. Genelde tesislerde panoların fotoğrafını , ya da doküman fotoğrafı çekiyorum, sanat fotoğrafı değil. Bu nedenle alacağım telefonun kamerasının detayları çok önemli değil nasılsa dünya markası bir firma en son ürününe iyi bir özelliğe sahip kamera da eklemiştir.

Bu amaçla arayışa çıktığımda diğer telefonlara oranla biraz daha fazla mağazaya sormam gerekti bulabilmek için , aynı sıkıntıyı koruma kabı ararken de çektim. Malum ürün çok popüler olmadığı için aksesuarlarını da bulmak kolay değil. Neyse sonunda artık bir Q10 im var ve 3-4 aydır kullanıyorum.

Yukarıda söylediğim gibi 3 temel özellik benim için yeterli ama minik bazı detaylar var ve bu detaylar neden 3-4 aydır Q10’im ile çok mutlu olduğumu gösteriyor.

·         Boyutu ne çok küçük ne çok büyük, tek el ile komple kavrayabiliyorum.

·         Fiziksel klavyeyi seviyorum , hem daha hızlı yazabiliyorum hem daha keyifli.

·         Tek el hareketi ile telefonu açabiliyorum

·         Trackball’u yok ama dokunmatik ekranı var.

·         Home tuşu yok , bunun yazılım ile halletmenin yolunu bulmuşlar.

·         Arka kapağı çok şık ( bu da önemli bir kriter değil ama gerçekten çok şık).

·         Mailerimi ve sms ‘lerimi sorunsuz alabiliyorum.

·         Hotspot özelliği de diğerleri kadar başarılı.

Insan başka ne ister..

Detaylarını anlatan profesyonel bloglar var.

Merak ederseniz bir tanesi  http://t.crackberry.com/blackberry-q10-review

Yorum Yapın

İletişim Bilgilerimiz