Blogs

İşe Başvuru Internet Parodisi

 

İşte bu soru gerçekten zor; bu soruyu cevaplayanları yüksek ücretle işe alıyoruz..

Her biri üç adet korsanla beraber farklı odalarda kilit altında tutulan ve sabah olunca güverteye bağlı kalastan yürütülerek denize atılıp cezalandırılacak 100 adet mahkum bulunmaktadır. Her mahkumun yanında biri zehirli 10 şişe şarap; ve her korsanın yanında biri sahte olan ve gerçeğinden ya bir miktar daha hafif ya da bir miktar daha ağır olan 12 adet madeni para bulunmaktadır. Her odada mahkumların olduğu gibi bırakabileceği veya açabileceği bir anahtar bulunmaktadır. Mahkumlara odalarına görürülmeden evvel, kırmızı veya mavi şapka giydirilmiştir; diğer mahkumların ne renk şapka takyıklarını görebilmekte, ancak kendi şapkalarının ne renk olduğunu görememektedir. Bu arada, altı haneli asal sayıda maymun , sayıların rakamları ters dönünceye kadar ürerler ve sonrasında hepsinin sadece iki maymunu bir anda taşıyan bir kano ile nehrin kıyısına geçmeleri gerekmektedir. Ancak, maymunların yarısı sürekli yalan söylemektedir, diğer yarısı hep doğru söyler. N’inci mahkumun maymunlarından birinin bir korsanın 1 ile 100 arasında iki sayının toplamını , N+1 inci mahkumun odasındaki anahtarı açmadan veya hangi şarap şişesinin zehirli olduğunu ve şapkasının rengini belirlemeden anlayamayacağını bildiğini varsayarak bu bilmecenin cevabı nedir?

Merak edenler için ingilizcesi ve  soruya verilen bazı cevaplar ve oranları  aşağıda.

– İş görüşmelerinde sorulan sorulara ilişkin bu internet parodisinin Türkçe’sini “Google’da Çalışacak Kadar Akıll mısınız ?” kitabından aldım ,

İngilizcesi ise irregularwebcomic sitesinden ..

A hundred prisoners are each locked in a room with three pirates, one of whom will walk the plank in the morning. Each prisoner has 10 bottles of wine, one of which has been poisoned; and each pirate has 12 coins, one of which is counterfeit and weighs either more or less than a genuine coin. In the room is a single switch, which the prisoner may either leave as it is, or flip. Before being led into the rooms, the prisoners are all made to wear either a red hat or a blue hat; they can see all the other prisoners’ hats, but not their own. Meanwhile, a six-digit prime number of monkeys multiply until their digits reverse, then all have to get across a river using a canoe that can hold at most two monkeys at a time. But half the monkeys always lie and the other half always tell the truth. Given that the Nth prisoner knows that one of the monkeys doesn’t know that a pirate doesn’t know the product of two numbers between 1 and 100 without knowing that the N+1th prisoner has flipped the switch in his room or not after having determined which bottle of wine was poisoned and what colour his hat is, what is the solution to this puzzle?

 

İşte cevaplardan bazıları:

The 64th square would have more rice than the entire kingdom.: 695 ( 64. karede tüm krallıkta bulunan pirinçten fazla pirinç bulunması gerekir.)

The surgeon is his MOTHER.: 493 ( cerrah ANNESİDİR)

You should change your choice to the other door.: 485  ( Diğer kapıyı seçmelisiniz)

The seventh philosopher starves to death.: 472 ( 7. filozof açlıktan ölür)

He commited suicide with an icicle.: 466 ( bir buz saçağı ile intihar etmiştir)

16 miles per hour.: 389 (Saatte 16 mil)

 

blog.plc2buy.com blog sayfasından alınmıştır.

Etiketler:

    Yorum Yapın

    İletişim Bilgilerimiz